TDK-Lambda ZWS50BAF-15
Part No.:
ZWS50BAF-15
Datasheet:
ZWS50BAF-15.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 50W
Shipping
ZWS50BAF-15 Specifications
Series:
ZWS50BAF (50W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
3.5 A
Power (Watts):
50W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Size / Dimension:
5.20" L x 1.97" W x 1.02" H (132.0mm x 50.0mm x 26.0mm)