TDK-Lambda ZWS50B-12
Part No.:
ZWS50B-12
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ZWS50B-12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 6X12V 52W
Shipping
ZWS50B-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
ZWS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
6
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
12V
Voltage - Output 3:
12V
Voltage - Output 4:
12V
Voltage - Output 5:
12V
Voltage - Output 6:
12V
Current - Output 1:
4.3 A
Current - Output 2:
4.3 A
Current - Output 3:
4.3 A
Current - Output 4:
4.3 A
Current - Output 5:
4.3 A
Current - Output 6:
4.3 A
Power (Watts):
52W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.20" L x 1.97" W x 1.02" H (132.0mm x 50.0mm x 26.0mm)