TDK-Lambda ZWS150PF-36
Part No.:
ZWS150PF-36
Datasheet:
ZWS150PF-36.pdf
Shipping
ZWS150PF-36 Specifications
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:
36V
Current - Output 1:
5 A
Power (Watts):
151W (180W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C
Size / Dimension:
8.74" L x 2.95" W x 1.57" H (222.0mm x 75.0mm x 40.0mm)