TDK-Lambda ZWQ80-5224
Part No.:
ZWQ80-5224
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ZWQ80-5224.pdf
Description:
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 24V 80W
Shipping
ZWQ80-5224 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
ZWQ (80W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
4
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
12V
Voltage - Output 3:
-12V
Voltage - Output 4:
24V
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
8 A
Current - Output 2:
2 A
Current - Output 3:
2 A
Current - Output 4:
1.5 A
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
80W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.27" L x 3.68" W x 1.38" H (210.0mm x 93.5mm x 35.0mm)