Mini-Circuits ZVBP-8250-S+
Part No.:
ZVBP-8250-S+
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
ZVBP-8250-S+.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 8.25GHZ MOD
Shipping
ZVBP-8250-S+ Specifications
Series:
ZVBP-8250-S+
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
8.25GHz
Bandwidth:
450MHz
Insertion Loss:
1.5dB
Size / Dimension:
2.717" L x 0.827" W (69.01mm x 21.01mm)
Height (Max):
0.847" (21.51mm)