Mini-Circuits ZVBP-5310-S+
Part No.:
ZVBP-5310-S+
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
ZVBP-5310-S+.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 5.31GHZ MOD
Shipping
ZVBP-5310-S+ Specifications
Series:
ZVBP-5310-S+
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
5.31GHz Center
Bandwidth:
120MHz
Insertion Loss:
1.5dB
Size / Dimension:
4.396" L x 1.143" W (111.66mm x 29.03mm)
Height (Max):
1.403" (35.64mm)