USA Industrials ZUSAVB75103
Part No.:
ZUSAVB75103
Datasheet:
ZUSAVB75103.pdf
Description:
O-RING FKM BROWN -103 PK50
Shipping
ZUSAVB75103 Specifications
Dash Number:
-103
Nominal I.D.:
3/32"
Diameter - Inside:
0.081" (2.06mm) 3/32"
Diameter - Outside:
0.287" (7.29mm) 9/32"
Width / Cross Section:
0.103" (2.62mm) 3/32"
Color:
Brown
Operating Temperature:
-26°C ~ 204°C