USA Industrials ZUSAV4X180
Part No.:
ZUSAV4X180
Manufacturer:
USA Industrials
Category:
Seals - O-Rings
Package:
Datasheet:
ZUSAV4X180.pdf
Description:
FKM ORING 75A 4WD X 180ID MM
Shipping
ZUSAV4X180 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
USA Industrials
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Material:
FKM
Dash Number:
Nominal I.D.:
Cross Section Shape:
Round
Diameter - Inside:
7.087" (180.00mm)
Diameter - Outside:
7.402" (188.00mm)
Width / Cross Section:
0.157" (3.99mm)
Color:
Black
Hardness:
75 Shore A
Operating Temperature:
-26°C ~ 204°C