USA Industrials ZUSAV3X13.5
Part No.:
ZUSAV3X13.5
Datasheet:
ZUSAV3X13.5.pdf
Description:
O-RING FKM BLACK PK10
Shipping
ZUSAV3X13.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.531" (13.50mm)
Diameter - Outside:
0.768" (19.50mm)
Width / Cross Section:
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature:
-26°C ~ 204°C