USA Industrials ZUSAV2.5X56
Part No.:
ZUSAV2.5X56
Datasheet:
ZUSAV2.5X56.pdf
Description:
O-RING FKM BLACK PK2
Shipping
ZUSAV2.5X56 Specifications
Diameter - Inside:
2.205" (56.00mm)
Diameter - Outside:
2.402" (61.00mm)
Width / Cross Section:
0.098" (2.49mm)
Operating Temperature:
-26°C ~ 204°C