USA Industrials ZUSAV2.5X49
Part No.:
ZUSAV2.5X49
Datasheet:
ZUSAV2.5X49.pdf
Description:
O-RING FKM BLACK PK5
Shipping
ZUSAV2.5X49 Specifications
Diameter - Inside:
1.929" (49.00mm)
Diameter - Outside:
2.126" (54.00mm)
Width / Cross Section:
0.098" (2.49mm)
Operating Temperature:
-26°C ~ 204°C