USA Industrials ZUSAV2.5X42
Part No.:
ZUSAV2.5X42
Datasheet:
ZUSAV2.5X42.pdf
Description:
O-RING FKM BLACK PK5
Shipping
ZUSAV2.5X42 Specifications
Diameter - Inside:
1.654" (42.00mm)
Diameter - Outside:
1.850" (47.00mm)
Width / Cross Section:
0.098" (2.49mm)
Operating Temperature:
-26°C ~ 204°C