USA Industrials ZUSAV2.5X16
Part No.:
ZUSAV2.5X16
Datasheet:
ZUSAV2.5X16.pdf
Description:
O-RING FKM BLACK PK25
Shipping
ZUSAV2.5X16 Specifications
Diameter - Inside:
0.630" (16.00mm)
Diameter - Outside:
0.827" (21.00mm)
Width / Cross Section:
0.098" (2.49mm)
Operating Temperature:
-26°C ~ 204°C