USA Industrials ZUSAV1X12.5
Part No.:
ZUSAV1X12.5
Datasheet:
ZUSAV1X12.5.pdf
Description:
O-RING FKM BLACK PK25
Shipping
ZUSAV1X12.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.492" (12.50mm)
Diameter - Outside:
0.571" (14.50mm)
Width / Cross Section:
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature:
-26°C ~ 204°C