USA Industrials ZUSAS70MD038
Part No.:
ZUSAS70MD038
Datasheet:
ZUSAS70MD038.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED -38 PK2
Shipping
ZUSAS70MD038 Specifications
Dash Number:
-038
Nominal I.D.:
2-5/8"
Diameter - Inside:
2.614" (66.40mm) 2-5/8"
Diameter - Outside:
2.754" (69.95mm) 2-3/4"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Color:
Red
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C