USA Industrials ZUSAS70FDA5X28
Part No.:
ZUSAS70FDA5X28
Datasheet:
ZUSAS70FDA5X28.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK5
Shipping
ZUSAS70FDA5X28 Specifications
Diameter - Inside:
1.102" (28.00mm)
Diameter - Outside:
1.496" (38.00mm)
Width / Cross Section:
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C