USA Industrials ZUSAS70FDA4X38
Part No.:
ZUSAS70FDA4X38
Datasheet:
ZUSAS70FDA4X38.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK10
Shipping
ZUSAS70FDA4X38 Specifications
Diameter - Inside:
1.496" (38.00mm)
Diameter - Outside:
1.811" (46.00mm)
Width / Cross Section:
0.157" (3.99mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C