USA Industrials ZUSAS70FDA468
Part No.:
ZUSAS70FDA468
Datasheet:
ZUSAS70FDA468.pdf
Description:
FDA SI ORING 70A -468
Shipping
ZUSAS70FDA468 Specifications
Nominal I.D.:
19-1/2"
Diameter - Inside:
19.455" (494.16mm) 19-1/2"
Diameter - Outside:
20.005" (508.13mm) 20"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C