USA Industrials ZUSAS70FDA467
Part No.:
ZUSAS70FDA467
Datasheet:
ZUSAS70FDA467.pdf
Description:
FDA SI ORING 70A -467
Shipping
ZUSAS70FDA467 Specifications
Nominal I.D.:
19"
Diameter - Inside:
18.955" (481.46mm) 19"
Diameter - Outside:
19.505" (495.43mm) 19-1/2"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Color:
Red
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C