USA Industrials ZUSAS70FDA447
Part No.:
ZUSAS70FDA447
Datasheet:
ZUSAS70FDA447.pdf
Description:
FDA SI ORING 70A -447
Shipping
ZUSAS70FDA447 Specifications
Nominal I.D.:
9"
Diameter - Inside:
8.975" (227.97mm) 9"
Diameter - Outside:
9.525" (241.94mm) 9-1/2"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C