USA Industrials ZUSAS70FDA445
Part No.:
ZUSAS70FDA445
Datasheet:
ZUSAS70FDA445.pdf
Description:
FDA SI ORING 70A -445
Shipping
ZUSAS70FDA445 Specifications
Nominal I.D.:
8"
Diameter - Inside:
7.975" (202.57mm) 8"
Diameter - Outside:
8.525" (216.54mm) 8-1/2"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C