USA Industrials ZUSAS70FDA440
Part No.:
ZUSAS70FDA440
Datasheet:
ZUSAS70FDA440.pdf
Description:
FDA SI ORING 70A -440
Shipping
ZUSAS70FDA440 Specifications
Nominal I.D.:
6-3/4"
Diameter - Inside:
6.725" (170.82mm) 6-3/4"
Diameter - Outside:
7.275" (184.79mm) 7-1/4"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C