USA Industrials ZUSAS70FDA3X56
Part No.:
ZUSAS70FDA3X56
Datasheet:
ZUSAS70FDA3X56.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK5
Shipping
ZUSAS70FDA3X56 Specifications
Diameter - Inside:
2.205" (56.00mm)
Diameter - Outside:
2.441" (62.00mm)
Width / Cross Section:
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C