USA Industrials ZUSAS70FDA3X45
Part No.:
ZUSAS70FDA3X45
Datasheet:
ZUSAS70FDA3X45.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK5
Shipping
ZUSAS70FDA3X45 Specifications
Diameter - Inside:
1.772" (45.00mm)
Diameter - Outside:
2.008" (51.00mm)
Width / Cross Section:
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C