USA Industrials ZUSAS70FDA3X38
Part No.:
ZUSAS70FDA3X38
Datasheet:
ZUSAS70FDA3X38.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK10
Shipping
ZUSAS70FDA3X38 Specifications
Diameter - Inside:
1.496" (38.00mm)
Diameter - Outside:
1.732" (44.00mm)
Width / Cross Section:
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C