USA Industrials ZUSAS70FDA3X25
Part No.:
ZUSAS70FDA3X25
Datasheet:
ZUSAS70FDA3X25.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK10
Shipping
ZUSAS70FDA3X25 Specifications
Diameter - Inside:
0.984" (25.00mm)
Diameter - Outside:
1.220" (31.00mm)
Width / Cross Section:
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C