USA Industrials ZUSAS70FDA365
Part No.:
ZUSAS70FDA365
Datasheet:
ZUSAS70FDA365.pdf
Description:
FDA SI ORING 70A -365
Shipping
ZUSAS70FDA365 Specifications
Nominal I.D.:
7"
Diameter - Inside:
6.975" (177.17mm) 7"
Diameter - Outside:
7.395" (187.83mm) 7-3/8"
Width / Cross Section:
0.210" (5.33mm) 3/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C