USA Industrials ZUSAS70FDA362
Part No.:
ZUSAS70FDA362
Datasheet:
ZUSAS70FDA362.pdf
Description:
FDA SI ORING 70A -362
Shipping
ZUSAS70FDA362 Specifications
Nominal I.D.:
6-1/4"
Diameter - Inside:
6.225" (158.12mm) 6-1/4"
Diameter - Outside:
6.645" (168.78mm) 6-5/8"
Width / Cross Section:
0.210" (5.33mm) 3/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C