USA Industrials ZUSAS70FDA3.5X22
Part No.:
ZUSAS70FDA3.5X22
Datasheet:
ZUSAS70FDA3.5X22.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK2
Shipping
ZUSAS70FDA3.5X22 Specifications
Diameter - Inside:
0.866" (22.00mm)
Diameter - Outside:
1.142" (29.00mm)
Width / Cross Section:
0.138" (3.51mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C