USA Industrials ZUSAS70FDA2X70
Part No.:
ZUSAS70FDA2X70
Datasheet:
ZUSAS70FDA2X70.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK5
Shipping
ZUSAS70FDA2X70 Specifications
Diameter - Inside:
2.756" (70.00mm)
Diameter - Outside:
2.913" (74.00mm)
Width / Cross Section:
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C