USA Industrials ZUSAS70FDA2X65
Part No.:
ZUSAS70FDA2X65
Datasheet:
ZUSAS70FDA2X65.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK5
Shipping
ZUSAS70FDA2X65 Specifications
Diameter - Inside:
2.559" (65.00mm)
Diameter - Outside:
2.717" (69.00mm)
Width / Cross Section:
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C