USA Industrials ZUSAS70FDA2X45
Part No.:
ZUSAS70FDA2X45
Datasheet:
ZUSAS70FDA2X45.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK10
Shipping
ZUSAS70FDA2X45 Specifications
Diameter - Inside:
1.772" (45.00mm)
Diameter - Outside:
1.929" (49.00mm)
Width / Cross Section:
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C