USA Industrials ZUSAS70FDA2X40
Part No.:
ZUSAS70FDA2X40
Datasheet:
ZUSAS70FDA2X40.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK10
Shipping
ZUSAS70FDA2X40 Specifications
Diameter - Inside:
1.575" (40.00mm)
Diameter - Outside:
1.732" (44.00mm)
Width / Cross Section:
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C