USA Industrials ZUSAS70FDA2X26
Part No.:
ZUSAS70FDA2X26
Datasheet:
ZUSAS70FDA2X26.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK25
Shipping
ZUSAS70FDA2X26 Specifications
Diameter - Inside:
1.024" (26.00mm)
Diameter - Outside:
1.181" (30.00mm)
Width / Cross Section:
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C