USA Industrials ZUSAS70FDA282
Part No.:
ZUSAS70FDA282
Datasheet:
ZUSAS70FDA282.pdf
Description:
FDA SI ORING 70A -282
Shipping
ZUSAS70FDA282 Specifications
Nominal I.D.:
16"
Diameter - Inside:
15.955" (405.26mm) 16"
Diameter - Outside:
16.233" (412.32mm) 16-1/4"
Width / Cross Section:
0.139" (3.53mm) 1/8"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C