USA Industrials ZUSAS70FDA279
Part No.:
ZUSAS70FDA279
Datasheet:
ZUSAS70FDA279.pdf
Description:
FDA SI ORING 70A -279
Shipping
ZUSAS70FDA279 Specifications
Nominal I.D.:
13"
Diameter - Inside:
12.984" (329.79mm) 13"
Diameter - Outside:
13.262" (336.85mm) 13-1/4"
Width / Cross Section:
0.139" (3.53mm) 1/8"
Color:
Red
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C