USA Industrials ZUSAS70FDA2.5X38
Part No.:
ZUSAS70FDA2.5X38
Datasheet:
ZUSAS70FDA2.5X38.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK10
Shipping
ZUSAS70FDA2.5X38 Specifications
Diameter - Inside:
1.496" (38.00mm)
Diameter - Outside:
1.693" (43.00mm) 1-11/16"
Width / Cross Section:
0.098" (2.49mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C