USA Industrials ZUSAS70FDA2.5X30
Part No.:
ZUSAS70FDA2.5X30
Datasheet:
ZUSAS70FDA2.5X30.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK10
Shipping
ZUSAS70FDA2.5X30 Specifications
Diameter - Inside:
1.181" (30.00mm)
Diameter - Outside:
1.378" (35.00mm)
Width / Cross Section:
0.098" (2.49mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C