USA Industrials ZUSAS70FDA177
Part No.:
ZUSAS70FDA177
Datasheet:
ZUSAS70FDA177.pdf
Description:
FDA SI ORING 70A -177
Shipping
ZUSAS70FDA177 Specifications
Nominal I.D.:
9-1/2"
Diameter - Inside:
9.487" (240.97mm) 9-1/2"
Diameter - Outside:
9.693" (246.20mm) 9-11/16"
Width / Cross Section:
0.103" (2.62mm) 3/32"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C