USA Industrials ZUSAS70FDA175
Part No.:
ZUSAS70FDA175
Datasheet:
ZUSAS70FDA175.pdf
Description:
FDA SI ORING 70A -175
Shipping
ZUSAS70FDA175 Specifications
Nominal I.D.:
9"
Diameter - Inside:
8.987" (228.27mm) 9"
Diameter - Outside:
9.193" (233.50mm) 9-3/16"
Width / Cross Section:
0.103" (2.62mm) 3/32"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C