USA Industrials ZUSAS70FDA1.5X3.5
Part No.:
ZUSAS70FDA1.5X3.5
Datasheet:
ZUSAS70FDA1.5X3.5.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK50
Shipping
ZUSAS70FDA1.5X3.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.138" (3.50mm)
Diameter - Outside:
0.256" (6.50mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C