USA Industrials ZUSAS70FDA035
Part No.:
ZUSAS70FDA035
Datasheet:
ZUSAS70FDA035.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED -35 PK10
Shipping
ZUSAS70FDA035 Specifications
Dash Number:
-035
Nominal I.D.:
2-1/4"
Diameter - Inside:
2.239" (56.87mm) 2-1/4"
Diameter - Outside:
2.379" (60.43mm) 2-3/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C