USA Industrials ZUSAS70FDA009
Part No.:
ZUSAS70FDA009
Datasheet:
ZUSAS70FDA009.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED -9 PK25
Shipping
ZUSAS70FDA009 Specifications
Dash Number:
-009
Nominal I.D.:
7/32"
Diameter - Inside:
0.176" (4.47mm) 7/32"
Diameter - Outside:
0.348" (8.84mm) 11/32"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C