USA Industrials ZUSAS70COND020
Part No.:
ZUSAS70COND020
Datasheet:
ZUSAS70COND020.pdf
Description:
O-RING SILICONE BLACK -20 PK5
Shipping
ZUSAS70COND020 Specifications
Dash Number:
-020
Nominal I.D.:
7/8"
Diameter - Inside:
0.864" (21.95mm) 7/8"
Diameter - Outside:
1.004" (25.50mm) 1"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Color:
Black
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C