USA Industrials ZUSAS70COND014
Part No.:
ZUSAS70COND014
Datasheet:
ZUSAS70COND014.pdf
Description:
O-RING SILICONE BLACK -14 PK5
Shipping
ZUSAS70COND014 Specifications
Dash Number:
-014
Nominal I.D.:
1/2"
Diameter - Inside:
0.489" (12.42mm) 1/2"
Diameter - Outside:
0.629" (15.98mm) 5/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Color:
Black
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C