USA Industrials ZUSAS70COND013
Part No.:
ZUSAS70COND013
Datasheet:
ZUSAS70COND013.pdf
Description:
O-RING SILICONE BLACK -13 PK5
Shipping
ZUSAS70COND013 Specifications
Dash Number:
-013
Nominal I.D.:
7/16"
Diameter - Inside:
0.426" (10.82mm) 7/16"
Diameter - Outside:
0.566" (14.38mm) 9/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Color:
Black
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C