USA Industrials ZUSAS70COND010
Part No.:
ZUSAS70COND010
Datasheet:
ZUSAS70COND010.pdf
Description:
O-RING SILICONE BLACK -10 PK5
Shipping
ZUSAS70COND010 Specifications
Dash Number:
-010
Nominal I.D.:
1/4"
Diameter - Inside:
0.239" (6.07mm) 1/4"
Diameter - Outside:
0.379" (9.63mm) 3/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Color:
Black
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C