USA Industrials ZUSAS70COND004
Part No.:
ZUSAS70COND004
Datasheet:
ZUSAS70COND004.pdf
Description:
O-RING SILICONE BLACK -4 PK5
Shipping
ZUSAS70COND004 Specifications
Dash Number:
-004
Nominal I.D.:
5/64"
Diameter - Inside:
0.070" (1.78mm) 5/64"
Diameter - Outside:
0.210" (5.33mm) 13/64"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Color:
Black
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C