USA Industrials ZUSAS2X14
Part No.:
ZUSAS2X14
Datasheet:
ZUSAS2X14.pdf
Description:
O-RING SILICONE RED PK50
Shipping
ZUSAS2X14 Specifications
Diameter - Inside:
0.551" (14.00mm)
Diameter - Outside:
0.709" (18.00mm)
Width / Cross Section:
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C