USA Industrials ZUSAH7X265
Part No.:
ZUSAH7X265
Datasheet:
ZUSAH7X265.pdf
Description:
NBR ORING 7WD X 265ID MM
Shipping
ZUSAH7X265 Specifications
Diameter - Inside:
10.433" (265.00mm)
Diameter - Outside:
10.984" (279.00mm)
Width / Cross Section:
0.276" (7.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C